Perona BC klubikarikas 2017/sügis


Perona BC klubikarikas 2017/sügis toimub 6.septembrist kuni 17.detsembrini 2017. Kokku toimub 14 etappi, v.a juhul kui mitmel nädalal ei õnnestu etappi teiste võistluste tõttu korraldada. Finaalid 17. detsemril 2017.

 

Eelvoorud

Kokku 14 ühenädalast etappi, millest arvesse läheb 12 paremat tulemust (kohapunktide alusel). Etapid jagunevad järgmistesse blokkidesse:

I blokk – 1.-4. etapp

II blokk – 5.-8. etapp

III blokk – 9.-12. etapp

IV blokk – 13.-14. etapp

 

Händikäpiga, HCP valem 210/80%, max 80 punkti

Händikäpi arvutamise aluseks on 2017.a kevadise klubikarika kõikide mängitud etappide saavutatud parima tulemuse keskmine; kui mängija osales vähem kui 3 etapil, siis on aluseks eelmise klubikarika hooaja keskmine, seejärel Rahvaliiga keskmine; kui seda ka pole, siis AVK; kõigi eelnevate puudumisel määrab händikäpi esimeseks etappide blokiks juhatus. HCP arvutatakse ringi iga bloki järel

 

Mängija hcp ümberarvutamisel arvestatakse KÕIKI sooritusi välja arvatud järgmised erandjuhud:

*kui mängija tulemus etapil on vähemalt 15% võrra väiksem tema viimasest hcp arvutamise aluseks olevast keskmisest,

*mängija katkestas etapi või ei märkinud tulemust üles

 

Händikäpi ümberarvutamiseks on mängijal vajalik mängida kokku vähemalt 12 sarja (ei peaolema mängitud ühe etapi ega bloki sees), Vastasel juhul jääb hcp muutmata seni, kuni mängijal saab täis 12 sarja.

 

4 sarja, maksimaalselt 3 katset (ehk 2 korda ümberviskamisi).

 

Osaleda võivad Perona BC ja Hobbybowling liikmed, mänguajad on kolmapäeviti kl 15;45 (esimene vahetus) ja kl 17:10 (teine vahetus), laupäeviti ja pühapäeviti kl 10-12.

 

Võistlusmaks, mängimise kord

 

Võistlusmaks 10 €, millest kogu rajamaksust ja karikatest ülejääv summapaigutatakse lõpparvestuse auhinnafondi. Tasumine kohapeal sularahas. Perona BC mitteliikmeile ja Perona BC 2017/2018 hooaja liikmemaksu mittetasunutele on osavõtumaks 12 € .

Soojendus 2 ruutu, radade vahetus üldjuhul pärast igat sarja (vt üksi mängimine), algusrada loositakse. Lubatud on mängida ka üksi rajal, sellisel juhul liigub tema järgmiseks mänguks parempoolse raja esimeseks mängijaks, tema asemele tuleb vasakpoolse raja esimene mängija ning teine mängija jätab selle raja vahele, liikudes 2 raja võrra paremale teiseks mängijaks

Õlitust vahetatakse iga etapi järel.

Etappide ettemängimine ega mängimine väljaspool klubiaegasid ei ole lubatud.

Klubikarika mäng peab algama klubi mänguajal (lõppeda võib hiljem, kui saalis on vabu radasid)

 

Kohapunktid

 

Kohapunktid jagatakse selliselt, et kõik võistlussooritused (kaasa arvatud katkestatud sooritused) paigutatakse ühisesse edetabelisse. See tähendab, et kui näiteks mängija teeb kolm sooritust, siis saab ta kõigi kolme soorituse eest ka kohapunktid, aga eelvoorude kokkuvõtlikku tabelisse läheb arvesse ainult iga mängija parim sooritus antud etapil.

Näide: kui mängija on teinud 3 korda ühe etapi sees supertulemuse ja saavutab seega etapil kohad 1 kuni 3, siis võtab ta küll järgmistelt mängijatelt ära selle etapi teise ja kolmanda koha punktid, aga kokkuvõtlikku tabelisse märgitakse ikkagi ainult tema parimad kohapunktid sellel etapil (mitte kohapunktide summa)

Igal etapil jagatakse kohapunktid alljärgnevalt: viimane koht 1 p, eelviimane 2 p jne …teine koht 3 p enam kui kolmas koht, esimene koht 5 p enam kui teine koht.

Iga bloki järel suureneb viimase koha punktisumma 1 punkti võrra ja sellega tõusevad ka kõrgemate kohtade kohapunktid, seega näiteks viimasel kahel etapil saab viimane koht 4 kohapunkti, eelviimane 5 jne. Kohapunktide võrdsuse korral eelvoorude järgselt on eespool parema puhta keskmisega mängija.

Eelvoorudes toimub arvestus eraldi meestele ja naistele, finaalid on meestele-naistele ühised:

Etapi kohapunkte jagatakse meeste ja naiste ühises arvestuses.

 

Desperadovoor

 

Desperadovoor toimub vahetult enne finaale, 17. detsembril kell 8:30. Üks sari, 2 paremat punktisumma alusel (koos hcp-ga) pääseb finaalidesse. Juba finaalidesse pääsenud mängijad desperadovoorus osaleda ei saa.

 

Finaal

 

Finaal toimub 17 detsembril 2017, osavõtumaksu ei ole.

Finaali pääseb 10 paremat meest + 4 paremat naist + 2 mängijat Desperadovoorust (asetus 15 ja 16)

Erandina võib finaali pääseda rohkem naisi juhul kui 14 parema hulka kvalifitseerub üle 4 naise. Sellisel juhul suureneb vastavalt finalistide üldarv (mehi pääseb sellisel juhul endiselt finaalidesse 10).

Naised paigutatakse üldjuhul finaalides asetustega 3, 7, 10 ja 13. Juhul kui naiste koht ühises tabelis on kõrgem, paigutatakse ta kõrgemale kohale.

Näide: 4 paremat naistkalifitseerub kohtadele 2, 5, 18 ja 23

Nende finaalieelne asetus on vastavalt 2, 5, 10 ja 13

Nii meeste kui naiste puhul on finaalidesse pääsemiseks minimaalselt vajalik osaleda 8-l etapil. Juhul kui ei leidu piisavalt etapil osalenud mängijaid, väheneb vastavalt finalistide üldarv.

 

 

1.ring

Kell 9:00. Asetused 11-16 mängivad 2 sarja, 3 paremat pääsevad edasi järgmisesse ringi. Kaotajad paigutatakse kohtadele vastavalt finaalieelsele asetusele.

2.ring

Kell 9:45. Asetused 8-10 pluss 3 paremat eelmisest ringist mängivad 2 sarja, 3 paremat pääsevad edasi järgmisesse ringi. Kaotajad paigutatakse kohtadele vastavalt finaalieelsele asetusele.

3.ring

Kell 10:30. Asetused 5-7 pluss 3 paremat eelmisest ringist mängivad 2 sarja, 3 paremat pääsevad edasi järgmisesse ringi. Kaotajad paigutatakse kohtadele vastavalt finaalieelsele asetusele.

4.ring

Kell 11:15. Asetused 2-4 pluss 3 paremat eelmisest ringist mängivad 2 sarja, 3 paremat pääsevad edasi järgmisesse ringi. Kaotajad paigutatakse kohtadele vastavalt finaalieelsele asetusele.

5.ring

Kell 12:00. Asetus 1 pluss 3 paremat eelmisest ringist mängivad 2 sarja, 2 paremat pääsevad edasi järgmisesse ringi. Kaotajad paigutatakse kohtadele vastavalt finaalieelsele asetusele.

Superfinaal

Kell 12:45. 2 paremat eelmisest ringist mängivad 2 sarja, selle põhjal selgubki võitja

 

Auhinnafondi jagunemine

 

1.koht: 25% auhinnafondist

2.koht: 20% auhinnafondist

3 koht: 15% auhinnafondist

4.koht: 12% auhinnafondist

5.koht: 9% auhinnafondist

6.koht: 7% auhinnafondist

7.koht: 5% auhinnafondist

8.koht: 4% auhinnafondist

9.koht: 3% auhinnafondist

 

Etapi parimale või tulemuse võrdsuse korral parimaile tasuta mängukord mõnel järgmistest etappidest (vabal valikul). Viimase etapi parimale (parimatele) tagastatakse osavõtutasu

Peakohtunik on Raivo Tamm


INFO JA
BRONEERIMINE
44 20 410

Töötame:


E - R 14 - 23

L 12 - 23

P 12 - 22

NB! Klientide ja/või broneeringute puudumisel võib Perona Bowling olla suletud 1 tund enne ametlikku sulgemisaega.

TASUTA LEVIALA

  Perona Bowling | Metsa 13a, 80082 Pärnu | Telefon +372 442 0410 | Faks +372 442 0413 | e-Post: info@peronabowling.ee | www.peronabowling.ee