Reglement


 

Perona Klubikarikas (edaspidi KK) on kinnine bowlinguvõistlus, millest võivad osa võtta ainult Perona Bowling Club-i liikmed.

 

Arvestust peetakse ühises arvestuses meestele, naistele ja juunioridele. Võistlus on händikäpiga, händikäpi arvutamise aluseks on EBL võistluskeskmine seisuga 1. august 2004, arvutamise valem (200-keskm)*0,7, max 35 punkti. Hooaeg kestab 19. detsembrini 2004. Eelregistreerimine võistlusele pole vajalik.

 

Võistluskirjeldus

Võistlus koosneb 16-st etapist alates 4-ndast septembrist kuni 19-nda dets-ni (iga nädalavahetus 1 etapp), mil toimub viimane etapp. Arvesse lähevad 10 paremat etappi (kohapunktide järgi). Kui seoses muude võistlustega või tehniliste tingimustega ei õnnestu mõnd etappi läbi viia, väheneb peetavate etappide arv, aga arvesse läheb endiselt 10 paremat.

Visatakse 4 sarja euroopa mänguviisis, rajavahetus peale igat sarja. Radade õlitus toimub ainult enne esimest võistlussarja. 4 soojendusviset enne esimest sarja. Ümberviskeid on lubatud alustada alles peale kohtuniku nõusolekut.

Igal võistlejal on lubatud oma tulemust kuni 2 korda ümber mängida (laupäeval või pühapäeval).

Iga etapi lõppedes jagatakse välja kohapunktid, kusjuures iga võistlusklassi viimane saab 1 kohapunkti, eelviimane 2, tagant kolmas 3 jne., kusjuures teine koht saab alati 2 punkti rohkem kui kolmas ja esimene koht 3 punkti rohkem kui teine.

Nii näiteks on kümne osaleja puhul ühel nädalavahetusel (etapil) ühes võistlusklassis punktide jagunemine järgmine:

 

1 koht 13 p.

2.koht 10 p.

3.koht 8 p.

4.koht 7 p.

5.koht 6 p.

6.koht 5 p.

7.koht 4 p.

8.koht 3 p.

9.koht 2 p.

10.koht 1 p.

 

Eraldi finaale klubikarika arvestuses ei toimu ja lõppjärjestus selgitataksegi 10 parema etapi kohapunktide summas.

 

Registreerimine ja ümbermängimised

Eelregistreerimist võistlusele ei toimu, võistlejate asetus radadele toimub loosimise teel. KK arvestuses üksi rajal mängimine ei ole lubatud. Samaaegselt KK võistlusega jäävad pooled rajad klubitrennis osalejatele, kes ei soovi visata KK arvestuses. KK saab visata ainult klubiaegadel (laup., pühap. kl 10-13) vabade radade olemasolul. Viskamist tuleb alustada hiljemalt kell 13 (mis ei garanteeri, et mängija peale kella 13 visata peab saama, see tuleb iga kord eraldi saaliga kooskõlastada) Kui tehnilistel või mingitel muudel põhjustel (näiteks seoses muude võistlustega) pole võimalik kasutada kõiki radu, siis jagatakse rajad KK mängijate ja klubimängijate vahel võrdselt. Kummalegi poolele saab radu lisada vaid teise poole nõusolekul. Kui KK arvestuses viskajaid on korraga kohal rohkem kui neile jaguvaid radu, siis esimeseks vahetuseks rajad loositakse ja teise vahetusse on eesõigus mängimiseks neil, kes pole enne mänginud. Ümbermängimise puhul on eelis väiksema soorituste arvuga võistlejal (sel etapil), selle võrdsuse korral on eelis suurema keskmisega mängijal (etapil).

KK arvestusse ei saa märkida samaaegselt Perona saalis toimunud teiste võistluste tulemusi.

 

Peakohtunik ja tulemuste märkimine

KK peakohtunik on Mirjam Lank. Tema puudumisel on kohtunikuks (kes kontrollib KK arvestusse läinud tulemuse) hetkel saalis viibiv rajameister. Tulemused märgitakse eraldi võistlejakaardile, mis allkirjastatakse ka kohtuniku poolt.

 

Võistlusmaks

KK võstlusmaks 1 soorituse (4 sarja) eest on 100 kr.,

ümbermängimise tasu on samuti 100 kr.

 

Tasapunktiseisude lahendamine

Võrdsete punktide korral etapi arvestuses lähevad kohapunktid jagamisele. Tasapunktide korral lõppjärjestuses on otsustavaks suurem arvesse mitteläinud kohapunktide arv, selle võrdsuse korral järgmise etapi kohapunktid jne. Kõigi parameetrite võrdsuse korral otsustab loos.

 

Autasustamine

Karikatega autasustatakse kõigi Klubikarika 3 paremat, rahaliste auhindadega autasustatakse 8 paremat:

1.koht 25% auhinnafondist

2.koht 20% auhinnafondist

3.koht 15% auhinnafondist

4.koht 12% auhinnafondist

5.koht 10% auhinnafondist

6.koht 8% auhinnafondist

7.koht 6% auhinnafondist

8.koht 4% auhinnafondist

 

Auhinnafondi paigutatakse 30% kogunevast võistlusmaksust.


INFO JA
BRONEERIMINE
44 20 410

Töötame:


E - R 14 - 23

L 12 - 23

P 12 - 22

NB! Klientide ja/või broneeringute puudumisel võib Perona Bowling olla suletud 1 tund enne ametlikku sulgemisaega.

TASUTA LEVIALA

  Perona Bowling | Metsa 13a, 80082 Pärnu | Telefon +372 442 0410 | Faks +372 442 0413 | e-Post: info@peronabowling.ee | www.peronabowling.ee